روش صحیح استفاده از ماساژور

روش صحیح استفاده از ماساژور

روش صحیح استفاده از ماساژور


ماساژ درمانی از گذشته به عنوان یک روش پزشکی برای بیماران به کار گرفته می‌شد. ماساژ یک روش بسیار مفید برای رهایی از انواع دردها و همچنین استرس است. 

در این مقاله می‌خواهیم روش صحیح استفاده از ماساژور را بررسی کنیم. با بارکد کالا همراه باشید.

ماساژورهای برقی: این نوع ماساژورها با دو روش عرضه می‌شوند: باتری‌های قابل تعویض و باتری‌‌های قابل شارژ.

بعضی از ماساژورها برای نواحی مختلف بدن اختراع شده‌اند و با توجه به آن ناحیه‌ها مورد استفاده واقع می‌شوند. یکی از مزایای این ماساژورها این است که استفاده از آن ها بسیار راحت و است و شما می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید و نیاز به شخص دیگر و یا ماساژور درمانگر ندارید.

در ادامه این مقاله می‌خواهیم با مزایای ماساژور برقی بیشتر آشنا شویم. 

 1. در هزینه و وقت شما صرفه‌جویی می‌شود: شما وقتی ماساژور برقی تهیه کنید دیگر به این نیاز ندارید  که به مراکز فیزیوتراپی بروید. 
 2. گرفتگی عضلات شما را برطرف می‌کند: ماساژورها می‌توانند انقباضات عضلات شما را رفع کنند و آن را از بین می‌برند. 
 3. ماساژ با کیفیت: ماساژورها به قابلیت‌های ورزدادن، غلت‌زدن، اصطکاک‌عرضی-عمقی مجهز هستند. 
 4. شما می‌توانید آن‌ها را به راحتی حمل کنید: به دلیل سبک بودن ماساژورهای برقی شما می‌توانید در مسافرت هم از آن‌ها استفاده کنید.

حال فرض کنید شما ماساژور را تهیه کرده‌اید، برایتان سوال پیش می‌آید که چطور از آن به درستی استفاده کنید؟ روش‌های صحیح استفاده از آن چیست؟ پس با ما همراه باشید تا این سوال‌ها را برطرف کنیم. 

حال می‌خواهیم درمورد روش درست و صحیح استفاده از ماساژورها صحبت کنیم. 

 1. در اولین قدم دفترچه راهنما را بخوانید: این دفترچه‌ها تنظیمات و ویژگی‌های ماساژور را به طور کلی توضیح داده‌اند. 
 2. آن ناحیه‌ای که دچار درد شده است را مشخص کنید: پس از تهیه‌ی دستگاه و آشنایی با آن باید این را مشخص کنید که کدام ناحیه بدن شما درد دارد.
 3. از دستگاه استفاده کنید تا بدن شما به آن عادت کند: شما باید به بدن خود اجازه دهید تا به تنظیمات ماساژور عادت کند. به عضلات خود امکان گرم شدن بدهید و قبل از اینکه ماساژ خود را تمام کنید سرعت دستگاه ماساژور را به حداقل برسانید. 
 4. امکان خنک شدن به دستگاه بدهید: وقتی  کار شما با ماساژور به اتمام رسید آن را جمع نکنید و مدتی به آن اجازه خنک شدن بدهید. برخی ماساژورها بعد از استفاده گرم می‌مانند و این مضر است. 

همچنین مواردی هستند که لازم است شما در هنگام استفاده از ماساژور به آ‌ن‌ها توجه کنید.

 1. هیچ‌وقت ماساژور را روی زخم‌های خود نگذارید: تا زمانی که دلیل اصلی آن زخم و تورم را نمی‌دانید از ماسازور استفاده کنید.
 2. حواستان به ماساژورهای گرمادار باشد: اگر ماساژور بیش از حد گرم بود آن را خاموش کنید زیرا نباید دمای آن زیاد باشد. این نوع ماساژورها ممکن است آسیب‌رسان باشند. مثل: سوختگی نواحی مختلف بدن شما، خارش و … 
 3. استفاده از ماساژور در ناحیه‌ی سر و گردن مجاز و بی‌خطر است اما اگر باعث سرگیجه‌ی شما شد از آن استفاده نکنید.
 4. ماساژور برقی را از آب دور نگه دارید: از ماساژورها در مکان‌هایی که ممکن است آب وجود داشته باشد نگهداری و استفاده نکنید زیرا خطرناک است. اگر ماساژور ضدآب بود می‌توانید از آن‌ها در محیط‌‌های مرطوب استفاده کنید. 
 5. همچنین استفاده از این ماساژورها برای کودکان زیر 10 سال پیشنهاد نمی‌شود و فقط در صورتی که والدین بر آن‌ها نظارت داشته باشند قابل استفاده است. 

سخن آخر 

در این مقاله روش‌های صحیح استفاده از دستگاه ماساژور را مطالعه کردید و دریافتید که در چه مواقعی باید از آن استفاده کنید و در چه مواقعی بهتر است از آن استفاده نکنید. اگر می‌خواهید با ماساژورها بیشتر آشنا شوید و درباره‌ی آن‌ها بیشتر مطالعه کنید به بخش مقالات وبسایت بار کد کالا مراجعه کنید.

admin
ارسال دیدگاه