آیا استفاده از ماساژور برقی ضرر دارد؟

آیا استفاده از ماساژور برقی ضرر دارد؟

آیا استفاده از ماساژور برقی ضرر دارد؟


دستگاه‌های ماساژور به منظور کاهش درد و کاهش استرس استفاده می‌شوند. ماساژور، می‌تواند باعث احساس آرامش شود و به رفع خستگی شما کمک زیادی کند. همانطور که می‌دانید؛ هر چیزی دارای ضرر و معایبی است. حال می‌خواهیم در این مقاله، در مورد معایب و ضررات استفاده از ماساژور برقی صحبت کنیم. پیشنهاد می‌شود تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

مزایا و معایب دستگاه‌های ماساژور:
افرادی که استخوانشان دچار شکستگی شده است و هنوز جوش نخورده است؛ اصلا نباید از دستگاه ماساژور استفاده کنند. مورد دیگری که خطرناک می‌باشد؛ این است که پس از عمل پیوند تاندون ، نباید از ماساژور استفاده کرد؛ زیرا بسیار خطرناک است. استفاده از دستگاه ماساژور برای کسانی که پوکی استخوان دارند؛ ممنوع است. زیرا ممکن است سبب بیماری و کسالت آن‌ها شود. سالمندان نیز نباید از دستگاه ماساژور در ناحیه گردن استفاده کنند؛ زیرا باعث ایجاد لخته و آمبولی ریوی می‌شود که خونریزی مغزی را به همراه دارد. همانطور که می‌دانید دستگاه‌های ماساژور، فشار خون را افزایش می‌دهند، پس استفاده از دستگاه‌های ماساژور، برای افرادی که فشار خون بالا دارند؛ به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. کودکان زیر ۱۰ سال نیز نباید از دستگاه ماساژور استفاده کنند؛ زیرا باعث اختلال در رشد استخوان‌ها می‌شود و به رشد استخوانی آن‌ها ضرر و آسیب وارد می‌کند. ماساژور‌هایی که دارای روشهای ضربه هستند؛ برای افرادی که دچار بیماری قلبی، پوکی استخوان و سرطان هستند؛ ضرر دارد. استفاده از دستگاه ماساژور، برای خانم‌های باردار، خطرناک است. زیرا باعث آمبولی و کنده شدن لخته می‌شود و برای جنین نیز بسیار خطرناک است. همچنین استفاده از صندلی‌های ماساژور، برای افراد و سالمندانی که دچار پوکی استخوان در ناحیه ستون فقرات هستند؛ ضرر دارد. افرادی که دچار اختلالات روانی هستند؛ استفاده از دستگاه‌های ماساژور برایشان خطرناک است؛ زیرا ممکن است باعث ایجاد واکنش‌های غیر معمولی شوند.
سخن پایانی:
در آخر باید بگوییم اگر شما مشکلات جدی دارید و نیاز به استفاده از دستگاه‌های ماساژور دارید؛ قبل از استفاده حتما با پزشک مشورت کنید. در این مقاله مضرات استفاده از دستگاه ماساژور را بررسی کردیم. جهت مطالعه‌ی مطالب بیشتر به بخش مقالات وب سایت بارکد کالا مراجعه کرده و از مطالب آموزنده‌ی ما بهره مند شوید.

admin
ارسال دیدگاه