نحوه‌ی کار با تب سنج لیزری

نحوه‌ی کار با تب سنج لیزری

نحوه‌ی کار با تب سنج لیزری


تب سنج‌های لیزری ، در اکثر مراکز درمانی وجود دارند و استفاده از آن‌ها ، بسیار پیشنهاد می‌شود ؛ زیرا این تب سنج‌ها ، از طریق لیزر ، دما را اندازه‌گیری می‌کنند و نیازی به ارتباط مستقیم با پوست ندارند.

در این مقاله می‌خواهیم نحوه‌ی کار با تب سنج لیزری را بررسی کنیم. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.
وقتی از تب سنج استفاده می‌کنید ؛ لازم است به یک سری از نکات مهم توجه داشته باشید که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.
لنز آن را تمیز نگه دارید و حتما آن را چک کنید که به لنز تب سنج آسیب نرسیده باشد. سعی کنید محیطی که در آن از تب سنج استفاده می‌کنید ؛ پاک و تمیز باشد.

نحوه‌ی کار با این تب سنج چگونه است؟

تب سنج لیزری ، همان ترمومتر مادون قرمز می‌باشد و با توجه به دما و حرارت بالا ، انرژی مادون قرمز رنگ را تولید می‌کند و پس از آن با کمک یک تب سنج لیزری ، به سیگنال‌های الکتریکی تبدیل می‌شود. برای استفاده از این نوع تب سنج‌ها ، می‌توانید آن ها را در فاصله‌ی کمی از پیشانی قرار دهید و پس از ۳ ثانیه ، تب سنج ، دمای بدن شخص را روی صفحه ، نمایش می‌دهد.
سنسورهای تب سنج ، دمایی که داخل محیط قرار دارد را به نمایشگر صفحه منتقل می‌کند و نشان می‌دهد. همچنین امروزه با توجه به گسترش ویروس کرونا ، تب سنج‌های لیزری ، در بیشتر مکان‌های عمومی یافت می‌شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند.
سخن پایانی
در این مقاله با نحوه‌ی کار با تب سنج لیزری آشنا شدید و مطالبی را در مورد آن مطالعه کردید. اگر می‌خواهید در مورد تب سنج‌ها اطلاعات بیشتری کسب کنید ؛ به بخش مقالات وب سایت بارکد کالا مراجعه کنید و مقاله‌ی مورد نظر خود را مطالعه کنید و از مفاهیم آموزنده‌ی آن بهره مند شوید.

admin
ارسال دیدگاه