طرز استفاده از تب سنج دیجیتال

طرز استفاده از تب سنج دیجیتال

طرز استفاده از تب سنج دیجیتال


همانطور که می‌دانید همه‌ی انسان‌ها و همچنین کودکان، در طول زندگی ممکن است تب کنند. شما می‌توانید با لمس کردن پیشانی فرد متوجه شوید که آیا تب دارد یا خیر. اما فقط و فقط با کمک تب سنج می‌توانید میزان بالا یا پایین بودن آن را متوجه شوید.
در این مقاله قصد داریم در مورد طرز استفاده از تب سنج دیجیتال صحبت کنیم. تا پایان این مقاله‌ی آموزنده با ما همراه باشید.

نحوه‌ی استفاده از تب سنج دیجیتال دهانی:

در ابتدا لازم است بگوییم که استفاده از این نوع تب سنج برای نوزادان و کودکان مناسب نیست. به دلیل اینکه ممکن است توانایی این که دهان خود را به میزان کافی بسته نگه دارند را نداشته باشند. برای استفاده از این تب سنج باید مراحل زیر را انجام دهید:
– حتما دستان خود را بشویید
– تب سنج دیجیتال را زیر زبان فرد بگذارید.
– به این دقت داشته باشید که تا پایان اندازه‌گیری دهان فرد بسته بماند.
– پس از اندازه‌گیری، تب سنج بوق میزند. ۵ دقیقه تا پایان صبر کنید تا صدای بوق را بشنوید و در آخر دمای بدن فرد را بخوانید.

طرز استفاده از تب سنج دیجیتال شقیقه ای: 

این نوع تب سنج جزو گران‌ترین و جدیدترین تب سنج‌ها می‌باشد که بسیار دقیق و سرعتی عمل می‌کند. برای استفاده از تب سنج دیجیتال شقیقه‌ای مراحل زیر را طی کنید.
تب سنج شقیقه‌ای را بر روی پیشانی قرار دهید و در آخر دکمه‌ی آن را فشار دهید و صبر کنید تا بوق بزند.
نکته : قبل از استفاده ، دقت داشته باشید که اگر هر نوع خیسی و یا عرق روی پیشانی بود ؛ آن را پاک کنید و پس از این کار ده دقیقه صبر کنید و بعد تب را اندازه‌گیری کنید.

طرز استفاده از تب سنج دیجیتالی گوش:

برای استفاده از این نوع تب سنج ، مراحل زیر را انجام دهید.
– قبل از استفاده از تب سنج دیجیتالی گوش ، ابتدا گوش را تمیز کنید. زیرا این کار باعث دقیق‌تر شدن کار تب سنج می‌شود پس از تمیز بودن آن اطمینان حاصل کنید.

– سری تب سنج را در کانال گوش و به طرف گیج گاه فرد قرار دهید. دکمه را فشار دهید و در آخر درپوش استفاده شده را دور بریزید.
نکته : برای اندازه‌گیری دمای بدن با کمک تب سنج گوش، تب سنج را همیشه در یک گوش فرد قرار دهید؛ زیرا ممکن است دمای دو گوش متفاوت باشد.

سخن پایانی: 
در این مقاله در مورد طرز استفاده از تب سنج دیجیتال ، صحبت کردیم و اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. جهت مطالعه‌ی مقالات بیشتر به بخش مقالات وب سایت بارکد کالا مراجعه کنید و از مطالب آموزنده ما بهره مند شوید.

admin
ارسال دیدگاه