مزایا و معایب استفاده از تشک برقی

مزایا و معایب استفاده از تشک برقی

مزایا و معایب استفاده از تشک برقی


همانطور که در مقالات قبل مطالعه کردید ، تشک‌های برقی به وسیله‌ی جریان برق و المنت‌هایی که درون خود دارند ؛ گرما را در تشک ایجاد می‌کند. هر چیزی که شما تهیه می‌کنید ؛ دارای مزایا و معایب خاص خودش می‌باشد که در این مقاله قصد داریم در مورد مزایا و معایب استفاده از تشک برقی صحبت کنیم.

مزایای استفاده از تشک برقی

  • استفاده از این تشک ، دردهای عضلانی مانند درد کمر ، درد شانه های شما ، درد دست و پاهای شما را کاهش می‌دهد.
  • بیماری‌های شما را کاهش می‌دهد و همچنین میزان کیفیت خواب را بهبود می‌بخشد.
  • انرژی شما را تقویت می‌کند و گردش خون در بدن شما را افزایش می‌دهد.
  • استرس و فشارهای عصبی شما را کاهش می‌دهد و آرامش را در شما ایجاد می‌کند.
  • عوارض سندروم فلج اطفال را کاهش می‌دهد.
  • حرارت و گرمایی که دارد ؛ علاوه بر کمک به کنترل خستگی و کیفیت خواب ، به کاهش عدم تحمل سرما توسط بیماران PPS کمک می‌کند و برای بهبود آنها مفید می‌باشد.

معایب استفاده از تشک برقی

وقتی از این تشک استفاده می‌کنید ؛ می‌بایست ایمنی را رعایت کنید ؛ زیرا اگر ایمنی را رعایت نکنید احتمال آتش سوزی و سوختگی وجود دارد.
شوک‌های الکتریکی : المنت‌های تشک‌های برقی معتبر ، روکش‌های محکم و با دوامی دارند اما اگر یک تشک‌ برقی تهیه کنید که ارزان و بدون نام و برند معتبر باشد ؛ ممکن است در صورت استفاده‌ی بیش از حد ، روکش‌ها پاره شوند.
به دلیل اینکه کودکان ، پوست نازک و لطیفی دارند ؛ استفاده از تشک‌های برقی برای کودکان زیر ۵ سال خطرناک است.
از این تشک‌ها ، جای پتو استفاده نکنید ؛ زیرا تشک‌های برقی ، به منظور قرار گرفتن روی تخت و یا کف زمین طراحی شده‌اند ؛ پس آن‌ها را روی مبل و جای دیگر قرار ندهید ؛ زیرا ممکن است به سیم‌های آن‌ها ، آسیب برسد و خطر آتش سوزی داشته باشد.
افرادی که دیابت دارند و یا دچار مشکلات گردش خون می‌باشند ؛ باید قبل از استفاده از تشک برقی با پزشک خود مشورت کنند. در غیر این صورت نباید از آن استفاده کنند.

سخن پایانی
دقت داشته باشید اگر روی تشک برقی لکه‌های تیره و قهوه‌ای دیدید ؛ دیگر از آن تشک استفاده نکنید. در این مقاله در مورد مزایا و معایب استفاده از تشک‌های برقی صحبت کردیم و مطالبی را در اختیار شما قرار دادیم. جهت مطالعه‌ی سایر مقالات به بخش مقالات وب سایت بارکد کالا مراجعه کنید.

admin
ارسال دیدگاه